Host only with the best web hosting provider. Get quality hosting from hostmonster web host.

Створення територіальних громад

Друк
Дата публікації Перегляди: 344

  Створення самодостатніх територіальних громад – надзвичайно відповідальний етап цементування Української державності.

    На сьогодні в громадах області існує хибна, так звана «хутірська», тенденція до об’днання – три-п’ять навколишніх сіл пропонують свою громаду, економічне життя якої ґрунтується на фінансових дотаціях з центрального бюджету.

     Насамперед,  ми повинні чітко знати, що самодостатня територіальна громада - це:

-управління та надання послуг освіти, медицини, служб життєдіяльності (25-35 чол. управлінців);

-відповідно існуюча інфраструктура та матеріально-технічна база центру об’єднаної громади, яка  спроможна надати послуги життєдіяльності (школи, дитсадки, лікарні, адмінприміщення, виробничі потужності і т. інше).

       Досвід європейських територіальних громад свідчить, що такі об’єднання мають бути з центром у радіусі 25-30 км і більше, тобто в кожному районі Рівненської області доцільно мати максимально до троьох територіальних громад. При цьому, в першу чергу, необхідно взяти за основу центри, у яких є медичні заклади, що спроможні на існуючій базі проводити лікування хворих в умовах стаціонару та надавати кваліфіковану лікарську допомогу і відповідну інфраструктуру.

       Економіка проста, якщо мешканці села в радіусі до 20 км від м.Рівне чи іншого районного центру створили свою територіальну громаду, але при цьому дітей в школу везуть у місто, лікуватися їдуть у місто, то громада останніх, витрачаючи свій ресурс на утримання, обрахує вартість витрат та встановить плату для мешканців інших територіальних громад.

      Враховуючи європейський досвіду, Рівненська територіальна громада з центром у м.Рівне повинна об’єднати усі навколишні сільські ради та місто Здолбунів і смт.Квасилів, аналогічно і в інших районах, але при цьому врахувати інтереси значно віддалених громад, які можуть приєднатися до сусідніх районних центрів. Даний підхід являється перспективним у майбутньому, для створення сприятливих умов залучення прямих іноземних інвестицій та розвитку місцевої економіки. Звичайно, такий принцип об’єднання невигідний керівництву сільських рад, які і надалі планують «інвестувати» у розподіл земельних ділянок під індивідуальне будівництво навколо міст і районних центрів.

Joomla 2.5