Host only with the best web hosting provider. Get quality hosting from hostmonster web host.

«Примушення України до реформ»

Друк
Дата публікації Перегляди: 1364

 

«Примушення України до реформ» - програма виходу з громадсько-політичної та економічної кризи

        

Ігор Пюрко - Голова Ради
громадської організації "Громадянський поступ"

Для виходу України з громадсько-політичної та економічної кризи з метою створення Східно-Європейського безпекового поясу стабільності пропонується прийняти та ввести в дію Європейську програму – «Примушення України до реформ».

 Мета програми:

1. Прийняття парламентом України в короткостроковій перспективі пакету Законів України, в т.ч. змін до Конституції України, направлених на законодавчу зміну системи влади;

2. Проведення цільового фінансування заходів даної Програми світовими фінансовими установами об’єднаних єдиним менеджментом.

 Основні питання щодо вирішення Української кризи та пропонуємі шляхи:

1. Реформа виконавчої гілки влади:

- Законодавчо змінити пострадянську вертикаль виконавчої влади вищого ешелону, а саме прийняти або президентсько-парламентську  (по прикладу США та Франції), або парламентсько-президентську (по прикладу Німеччини).

З 1991 року в Україні діє гібридна модель управління, яка постійно провокує конфлікт між Президентом та його вертикаллю (адміністрація, обласні та районні адміністрації, МОУ, СБУ, Прокуратура, МЗС) та прем’єр-міністром, який призначається ВРУ і його вертикаллю (решта міністрів та голів державних комітетів і їх головних управлінь в регіонах).

Дана гібридна модель вигідна, в першу чергу, основним олігархам України, які на даному конфлікті вирішують свої корпоративні інтереси.

Кожного разу Президент формує свою кишенькову провладну партію, яка діє в Парламенті та формує провладну більшість не завжди демократичними методами та в послідуючому сходить з політичної арени України (Єдина Україна, Наша Україна, Партія регіонів зараз «Солідарність»).

- Прийняти справжній європейський закон про вибори з відкритими партійними списками, заборонити Конституційно змінювати вибори -законодавство 20 років (сьогодні під кожні вибори свій закон, списки привідкриті).

- В залежності від моделі управління Українською державою реформувати сам Парламент – Верховну Раду України, шляхом кардинального зменшення кількості народних депутатів та чисельного складу структур, що їх обслуговують.

-  Прийняти Закон «Про Президента України», «Про Верховну Раду України», «Про уряд України», де закріпити відповідальність та повноваження даних інститутів.

2. Реформувати державну службу України згідно Європейських норм прийняти Закон «Про державну службу».

3. Реформувати систему фіскально-контролюючих органів, різних дозвільних контрольних підзаконних актів та управлінь,  які забезпечують їх виконання (сьогодні в Україні діє більше 80 карально-контролюючих систем у всіх сферах діяльності, фізична чисельність даної системи приблизно 15 тис. чоловік, бюджет утримання 20-25 млрд. грн. у рік). Корупційний обіг коштів поза державним бюджетом складає близько 100 млрд. гривень у рік (~4-5 млрд.дол.США).

Дана фіскально-контролююча система гнобить малий та середній бізнес України, пожираючи робочі місця та бюджет 70% українців. Разом з тим олігархічно-корумпований великий бізнес України захищений від неї.

Провести реформу за принципом: - «Що не заборонено, то дозволено».

4. Провести реформу судової гілки влади України шляхом одночасної повної заміни судівського персоналу і створення європейської моделі і структури судочинства.

На сьогодні в Україні судова гілка влади забезпечує повну безкарність самих суддів (вони Боги на українській землі) за відповідне обслуговування приватних інтересів українського олігархату.

5. Прийняти та жорстко ввести в дію пакет протикорупційних законів (на прикладі Грузії):

-  Закон «Про статус нелегального майна чиновників»;

-  Закон «Про громадський контроль в Україні»;

-  Закон «Про провокацію на хабар».

Спростити зміст декларацій про доходи чиновників, ввести жорсткий моніторинг витрат чиновників та членів їх сімей. Посилити законодавчу відповідальність за хабарі.

6. Законодавчо впорядкувати та створити єдиний орган, що уповноважений займатися економічними порушеннями та злочинами в Україні (сьогодні цим питанням займається Прокуратура, СБУ, МВС, Податкова міліція та інші контролюючі органи).

Дані пропозиції є ключовими для формування сталого розвитку української держави.

Примушення до реформ  в Україні передбачає надання фінансової допомоги міжнародними донорами після прийняття законодавчих змін системи влади в Україні. В іншому випадку Україну чекає економіко-політичний колапс та скочування у сферу впливу російського авторитаризму. 

Joomla 2.5