Host only with the best web hosting provider. Get quality hosting from hostmonster web host.

Статті

Непрофесійні дії головного банкіра України В. Гонтаревої

Друк
Дата публікації Перегляди: 613

Непрофесійні дії головного банкіра України В. Гонтаревої –
головна причина кризи національної валюти

«Реформи мають бути трампліном
для зростання, а не ширмою
для поганого управління»

Вінстон Черчіль

    Навчанню В. Гонтаревої на посаді Голови Національного банку України необхідно поставити рішучу крапку. Такого висновку дійшли члени політради Рівненської обласної організації партії «УДАР» на черговому засіданні.

  Український народ більше року відстоює свою незалежність на двох взаємопов’язаних фронтах: зовнішньому з РФ та внутрішньому – економічному. Дана боротьба потребує стабільності національної валюти, як запобіжника галопуючій інфляції та трагічного зубожіння населення.

    Які причини зникнення довіри народу до Національного банку України під керівництвом В. Гонтаревої:

    1. Непрофесійне проведення з 2014 року по теперішній час переходу від фіксованого до плаваючого валютного курсу гривні, що спричинило провал української економіки у безпрецедентну валютну кризу.

   Національна валюта була обвалена на 270% (з 7,99 грн./дол.США до 30,00 грн./дол.США у березні 2015 р.). Заява В. Гонтаревої, зокрема: «Національний банк не відповідає за валютний курс» - це верх цинічності та зради інтересів мільйонів українців, які отримують мінімальні зарплати та пенсії.

     2. Критичні помилки монетарної політики НБУ, які мають місце і сьогодні, а саме – порушення ключових принципів ефективності каналу рефінансування і мобілізації коштів:

-  нівелювання регулюючої ролі відсоткових ставок і втрату Нацбанком функції монетарного регулятора (за 2014 рік через депозитні сертифікати НБУ було прокручено практично річний ВВП України);

-   непродуктивна емісія (верстатний друк гривні) та неефективне витрачання бюджетних коштів Національним банком України;

-  руйнування стимулів банківської системи для кредитування реального сектору економіки.

  3. Помилка валютного регулювання – проведена В. Гонтаревою неадекватна політика адміністративних обмежень на валютному ринку припинила його нормальне існування, 70% валютних операцій загнано у тінь (обсяг офіційного валютного ринку України зменшився у 6-7 разів).

   Обвал національної валюти з 12 грн./дол.США у 2014 р. до 30 грн./дол.США у березні 2015 р. спричинило різкий ріст цін, в першу чергу на продукти харчування і навіть незначне зменшення курсу до 25 грн./дол.США не може повернути назад розкручені галопуючі ціни.

   Більшість населення на місцях висловлюють критичні незадоволення діями Президента України, щодо призначення Голови НБУ В. Гонтаревої, особливо невдоволення викликає недотримання передвиборчих обіцянок    П. Порошенка стабілізувати курс національної валюти з 12 грн./дол.США до 10 грн./дол.США у квітні 2014 р., тобто дане завдання провалено В. Гонтаревою, за що вона має понести політичну відповідальність.

    Відповідно, відстоюючи інтереси простих громадян України, Громадська організація «Громадянський поступ» ініціює звернення до народних депутатів України від політичної сили «УДАР» у Верховній Раді про відставку з посади Голови НБУ В. Гонтаревої та призначення професійного керівника НБУ.

 

Голова Ради
Громадської організації
«Громадянський поступ»                                                            І.Пюрко

Joomla 2.5